Jak zbudować szałas bez narzędzi i jak używać krzesiwa.

Dziś chcę Was zaprosić do obejrzenia dwóch materiałów filmowych w survivalowym klimacie.

Pierwszy film to materiał o budowaniu schronienia w oparciu o kilka założeń. Bez narzędzi, bez możliwości ogrzania ogniem i bez żadnego przedmiotu, który może to budowanie przyśpieszyć (poncho, folia nrc itd.).

 

 

Drugi film nawiązuje do poprzednich filmów na naszym kanale. Jest to trzecia część materiału o krzesiwie syntetycznym. Tym razem sprawdzam techniki, które pozwolą użyć krzesiwa w sytuacji gdy mamy tylko jedną rękę sprawną. Ale nie tylko.

 

 

Mam nadzieję, że te materiały będą dla Was przydatne.

Zapraszam na szkolenie survivalowe w Beskidy.

 

Autor: Marcin Surowiec

3 thoughts on “Jak zbudować szałas bez narzędzi i jak używać krzesiwa.

  1. Cześć,
    Jakiś czas oglądam Twoje filmy na YT jeszcze nie udało mi się znaleźć filmu na którym poruszałbyś kwestie związane z literą prawa. Z tego co udało mi się wyszukać w internecie w lesie nie można obozować, a tym bardziej używać otwartego ognia, oprócz miejsc wyznaczonych. Jak Ty sobie z tym radzisz? Dogadałeś się z leśniczym ? Masz własny las ?
    Pozdrawiam Łukasz

    1. Cześć. Tak jak napisałeś – Ustawa o lasach reguluje tę sprawę. Ja mam możliwość działania na prywatnym terenie. Pozdrawiam

  2. Działając w wyższej konieczności literę prawa będziesz mieć we hmm… A wbrew pozorom zdarzają się takie sytuacje nawet klasycznemu turyście.Miałem z moją dziewczyną przygodę na niskiej Tarnicy.Koniec sierpnia burza szybkie zejście około godziny 19 skręcona noga rozpaliliśmy ogień i zgłosiliśmy wypadek zanim dotarła pomoc było już ciemno.
    Wysuszyliśmy się troche i pewniej się siedziało w lesie razem ze zwierzakami bieszczadzkimi ,nikt nam głowy za ogień nie urwał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *